MENTORÁLÁS 4.

A 15 óra alatt sikerült zökkenőmentesen átállni a fife-ról a nagy fuvolára, könnyedén megoldva a méretbeli, fogásbeli, tartásbeli különbségekből adódó nehézségeket. Az új hangszer mérete és súlya néhány perc után már semmi problémát nem okozott a növendéknek. A fife-on tanult hangokat megtanultuk a fuvolán is. A foglalkozások elején a korábbi dalokat, gyakorlatokat minden nehézség nélkül átültettük a régi kis hangszerről az új nagyra.

17 gyakorlatot tanultunk a Jeney: Fuvolaiskolából.

A Válogatott etűdökből alaposan átvettünk 7 gyakorlatot, melyeket előadási darabként fogtunk föl.

A zongora kíséretes előadási darabok gyakorlása, tanulása során elsajátítottuk a dinamika alapjait, a rövid hang (staccato) és a kötés (legato) sajátosságait.

A mentorált növendék sokat fejlődött a plusz 15 óra alatt.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA