DIFFERENCIÁLÓ PEDAGÓGIA MÓDSZEREK 2.

 

  1. szeptember 29-én pedagógus továbbképzésen vett részt Szabó Mónika és Schweitzer Jolán Lengyeltótiban.

A továbbképzést Tóth Zsuzsanna közművelődési szakértő tartotta.  Az előadás témája a „Differenciáló pedagógiai módszerek” voltak, melyekkel a hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű gyerekeket segíthetjük. Célunk olyan szemlélet kialakítása, mely észreveszi a tanulók különbségeit és a gyakorlatban segíti a különbségekhez való illeszkedést.

A drámapedagógiai játékok rávezettek minket arra, hogy a tanítás során új szempontokat keressünk, melyek alkalmazásával jobban segíthetjük a csoportok, osztályok szerveződését, önmagunk és tanulóink megismerését.

A hangszertanítás eleve differenciált oktatás, így a mi számunkra is hasznos, a mindennapokban  használható gyakorlatokat, módszereket láthattunk.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA