INFORMATIKAI SZAKKÖR 3.

2015 szeptember 21-én 17 órakor megtartottuk harmadik informatikai szakkörünket a Fonyódi Alapfokú Művészeti Iskola irodájában Szabadosné Kovács Krisztina vezetésével, melyen 12 tanulónk vett részt. A foglalkozás elején részletesen átismételtük a júniusban tanultakat, majd tovább ismerkedtek a tanulók a Sibelius 3 nevű kottaíró programmal. Kiválasztottunk egy mindenki által ismert, 5 hangból álló magyar gyermekdalt a „Láttál-e már valaha” kezdetűt, amelyet mindenki a saját hangszerének – fuvola, gitár, trombita, zongora – megfelelő hangnembe transzponált, azaz más hangról indította ugyanazt a dallamot. Az így elkészült kottát ki is nyomtathatta magának. A gyerekek boldogan vitték haza a maguk által készített és a hangszerükön lejátszható saját kottájukat.

Váradi Marcell: „Nagyon jó érzés, hogy én készíthettem magamnak kottát, kár, hogy otthon nincs ilyen programom”.

Gábor-Molnár Cseperke: „Ha hazamegyek, megpróbálom eljátszani a kottámból a darabot, akkor kiderül, hogy jól írtam–e le a kottát.”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA