INFORMATIKAI SZAKKÖR 2.

2015. június 4-én 18 órakor megtartottuk a második informatikai szakkörünket a Fonyódi Alapfokú Művészeti Iskola irodájában Szabadosné Kovács Krisztina vezetésével, melyen 19 tanulónk vett részt. Először átismételtük az első alkalommal tanultakat. Egyrészt, mert több új érdeklődő növendék is csatlakozott hozzánk, másrészt, hogy tovább tudjunk haladni. Ez után a tanulók lehetőséget kaptak arra, hogy a kiválasztott dallamot áttranszponálják más hangnembe. (más hangról indítva ugyanazt a dallamot). Egyelőre csak egy-két ütemen gyakorolták a feladatot. Az átírt kottát meg is hallgatták.  Mindenki aktívan részt vett a munkában, a gyerekek alig tudták kivárni, hogy sorra kerüljenek. A kisebbeknek kellett egy kis segítség, de a nagyobbak ügyesen megoldották a feladatot. Nagyon jó hangulatú foglalkozás volt, hiszen egy kicsit mindenki „zeneszerzőnek”érezhette magát.

Thalhammer Fanny: Kicsit izgultam, hogy meg tudom-e csinálni a feladatot, de sikerült, úgyhogy most nagyon örülök!

Agócs Botond: Nagyon jó volt ez a szakkör is, kár, hogy őszig már nem lesz több.